Muratpaşa Belediyesi, ‘Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı Çalıştayı’ düzenlendi

Muratpaşa Belediyesi, ‘Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı Çalıştayı’ düzenledi. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya’nın iklim değişikliğinden en fazla etkilenen yerlerin başında geldiğini belirtirken, bu alanda her türlü iş birliğine açık olduklarını kaydetti.

Yurt 26.06.2022, 12:40
Muratpaşa Belediyesi, ‘Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı Çalıştayı’ düzenlendi

Muratpaşa Belediyesi ‘Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı Çalıştayı’ düzenledi. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya’nın iklim değişikliğinden en fazla etkilenen yerlerin başında geldiğini belirtirken, bu alanda her türlü iş birliğine açık olduklarını kaydetti.

Çalıştayın açılışına çevrimiçi olarak bağlanan Uysal, “Hem bitki örtümüz değişiyor hem deniz canlıları tablomuz hem de su tablomuz vahim bir şekilde değişiyor. İklim krizi ve çevre sorunları alanında yerel yönetim olarak iş birliğine açık olduğumuzu, hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum" dedi.

Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri (ASSİM) konferans salonunda, iki oturum halinde gerçekleşen ‘Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı Çalıştayı’na; kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve belediyenin ilgili müdürlükleri katıldı.

Tüm gün devam eden çalıştayda, Muratpaşa’da iklim değişikliği ve bunun etkilerine karşı azaltım ve uyum sağlanması kapsamında yapılması gerekenleri belirleme ve planlama çalışmaları yapıldı. Çalıştay, Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümünden Doç. Dr. Ayça Erdem Ünşar ve Doç. Dr. Güray Doğan yöneticiliğinde yürütüldü.

Çalıştayın ardından, ‘Muratpaşa Belediyesi Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı’ (SECAP) hazırlanacak.

Yorumlar (0)
22
açık