Fındıklı Belediyesi'nin kreş mücadelesi

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu, kendilerinden önce AKP'li belediye tarafından müftülüğe tahsis edilen ve süresi sona eren kreş binasını geri almak için mücadele sürdürüyor. Troller ve yandaş medya tarafından da "Kuran kursunu kapattığı" iddiası ile hedefe konulan Çervatoğlu, bina önünde açıklama yaptı:

Yerel Yönetim 13.11.2022, 12:22
Fındıklı Belediyesi'nin kreş mücadelesi

Rize Fındıklı Belediyesi Başkanı Ercüment Çervatoğlu, belediyeye ait olan Gündüz Çocuk Bakım Evi ve Çocuk Hakları Merkezi'nin Müftülük tarafından el konulmasına karşı sesini yükseltiyor. Çervatoğlu, “İşgalin 13. Gününde belediyemize ait kreşin geri verilmesini istiyoruz” diyerek, bina önünde açıklama yaptı; açıklamasını da sosyal medya üzerinden yayınladı. https://www.facebook.com/ercumentcervatoglu/videos/5631720810252401/?extid=NS-UNK-UNK-UNK-IOS_GK0T-GK1C&ref=sharing

Ercüment Çervatoğlu, Fındıklı Belediye Meclisi’nin kreşin tahsisinin iptaline ilişkin karar aldığını hatırlatarak, “Bize ait, belediye tarafından yapılmış olan kreş binamızın tarafımıza verilmesini talep ettik. Kreşin tahsisini iptal ettik” dedi.

Kasım 2022 tarihinde bitecek tahsis için, 2022 Mayıs’ında müftülük ile görüşmelere başladıklarını aktaran Çervatoğlu, sonra yazışmalar yapıldığını, tahsisin yenilenmesinin istendiğini, ancak kendilerinin projeleri olduğunu bildirdiklerini söyledi. Çervatoğlu, AKP ilçe başkanının da devreye girdiğini ve kendilerine ait binanın devredilmediği bilgisini aktardı.

Fındıklı Müftülüğü tarafından kendilerine devredilmeyen bina önünde açıklama yapan Ercüment Çervatoğlu, “Bugün belediye binasının Fındıklı Müftülüğü tarafından işgalinin 13. Günü” diyerek yaptığı açıklamada, trollere ve kendileri aleyhine haber yapan yandaş medyaya da seslendi.

Sorunu çözmek isteyenlerin geldiğini, özellikle Diyanet Sen’in gelip, sorunu çözmeye çalıştığını belirten Çervatoğlu, sorunu çözmek istemeyenlerin ise bunu politik malzeme haline getirdiğini söyledi.

Rize Valisi ve Fındıklı Kaymakamına, Fındıklı Müftülüğü’ne, “Kamu görevlileri kin, taraf tutmaz. Kurumlar arasında eşit davranır” hatırlatması yapan Çervatğlu, devletin Fındıklı Belediyesini ötekileştirdiğini dile getirdi.

Çocuklarla ilgili projeleri için yer istediklerini, Müftülüğün Caminin altını vermeyi kabul ettiğini, ancak sonradan araya giren siyasiler nedeniyle bu yerin verilmediğini aktaran Çervatoğlu, trollere ve yandaş medyaya “CHP zihniyeti Kuran Kursunu kapatıyor” ‘haberleri’ yaptırıldığını söyledi.

Projeleri için Fındıklı’da bulunan yerleri sayan Ercüment Çervatoğlu, gerçekleri anlatmaya, mücadeleyi sürdürmeye kararlı olduklarını ifade etti.

Yorumlar (0)
GazetelerTümü