TTB: Sağlıklı bir gelecek için herkesi 29 Mayıs'ta Ankara'ya çağırıyoruz

Türk Tabipleri Birliği (TTB), “Emek Bizim Söz Bizim, Sağlık Hepimizin” başlığıyla 29 Mayıs'ta Ankara'da düzenlenecek mitinge çağrı yapmak üzere TTB'de bir basın toplantısı düzenlendi.

Sağlık 13.05.2022, 16:31
TTB: Sağlıklı bir gelecek için herkesi 29 Mayıs'ta Ankara'ya çağırıyoruz

Türk Tabipleri Birliği (TTB), “Emek Bizim Söz Bizim, Sağlık Hepimizin” başlığıyla 29 Mayıs'ta Ankara'da düzenlenecek mitinge çağrı yapmak üzere TTB’de bir basın toplantısı düzenlendi.
TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Kazım Doğan Eroğulları tarafından okunan açıklama sonrası Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı da basın toplantısında kısa bir söz aldı. Sağlık çalışanları tükendikçe bir sağlık sisteminin var olamayacağını, TTB’nin bu nedenle aylardır alanda mücadele içinde olduğunu belirten Korur Fincancı, “Biz, sağlık hizmetini üretenler tükenirsek siz sağlığa erişemeyeceksiniz. Sağlık sisteminin tüm sorunlarına karşı ‘Sağlık hepimizin’ demek için 29 Mayıs’ta Ankara sokaklarını beyaza boyayacağız. Haklarımızı alana kadar mücadelemizi coşkuyla ve umutla sürdüreceğiz” sözleriyle toplumu ve tüm sağlık çalışanlarını 29 Mayıs Mitingi’ne bir kez daha davet etti. Sağlıkta şiddete de değinen Korur Fincancı şiddetin önlenmesine dönük düzenlemelerin etkili olacağını düşünen hekim oranının sadece yüzde 1 olduğunun altını çizdi. Korur Fincancı, iktidarın sağlık örgütleriyle hiçbir fikir alışverişinde bulunmadan, şiddetin gerçek nedenlerine odaklanmadan ve şiddet dilini terk etmeden attığı adımların gerçekçi sonuçlar üretemeyeceğini belirtti.
TTB Merkez Konseyi II. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten de sağlık alanındaki tüm emek-meslek örgütlerine ve uzmanlık derneklerine 29 Mayıs Mitingi’ne katılım çağrısı yaptı.

Yorumlar (0)
20
açık