Meral Akşener, Esenyurt’ta saldırıya tepki gösterdi: ‘Namertler, korkaklar buyurun, ben buradayım’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Esenyurt’taki üyelik karavanına yönelik saldırıya çok sert tepki gösterdi. Saldırıyı düzenleyenlere seslenen Akşener, “Ben buradayım burada, buyurun. Namertler buyurun. Korkaklar buyurun. 2 kişiye 25 kişi saldırılmaz, buyurun” dedi.

Politika 18.08.2022, 15:35
Meral Akşener, Esenyurt’ta saldırıya tepki gösterdi: ‘Namertler, korkaklar buyurun, ben buradayım’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, saldırıya uğrayan, partisinin Esenyurt’taki üyelik karavanını ziyaret etti. Burada saldırıyı düzenleyenlere seslenen Akşener, “Ben buradayım burada, buyurun. Namertler buyurun. Korkaklar buyurun. 2 kişiye 25 kişi saldırılmaz, buyurun” dedi.

“Hem partimizin programını, ilkelerini anlatmak hem de partimize üye kazandırmak üzere bu karavanda görev yapan 2 arkadaşımıza 25 kereste gibi adamın saldırması sonunda o çirkin, namert, şerefsiz, korkak saldırıyı lanetlemek üzere buradayız” diyen Akşener, “İYİ Parti'nin genel başkanının evine bile saldırıldığı bir ülke” olduğuna dikkat çekti.

Akşener, “Biliyorum ki, arkadaşlarımızın uğradıkları saldırının faillerinin isimleri belli. Hepsi de bir siyasi partinin yöneticisi konumunda ama biliyoruz ki; bugünün Türkiye'sinde, bugünün yargısında, bugünün hukukunda kesinlikle hiçbiri herhangi bir takibata uğramayacaktır. Herhangi bir hukuki ceza almayacaktır. Dolayısıyla bugünün dünyası böyle bir şey” diye konuştu.

Akşener saldırıyı düzenleyenlere de seslendi: “Ben buradayım burada, buyurun. Namertler buyurun. Ben buradayım, buyurun. Korkaklar buyurun. 2 kişiye 25 kişi saldırılmaz, buyurun. Ben buradayım, buyurun.”

‘UÇURUMUN DİBİNE SÜRÜKLEDİNİZ’

Akşener şunları söyledi:

“Bu ülke uçurumun kenarındaydı, dibine sürüklediniz. Partili cumhurbaşkanlığı denilen bu ucube sistemin getirdiği sonuç; yapanın yanına kar kaldığı, haklının hiçbir hakkının korunmadığı bir düzen. Bu bir harami düzenidir. Ant olsun, şart olsun ki; bu harami düzeni milletimizin helal oylarıyla, demokrasiyle, sandıkta hepsini emekli edip, hepsini attaya göndereceğiz inşallah. Bu harami düzeni milletimizle birlikte ortadan kaldıracağız inşallah. 5 maaş alan danışmanlar, danışmanlar karşısında iki büklüm olanlar, 5-10-15 maaş alan danışmanların karşısında 'emret ağabey' diyenler, kul hakkı yiyenlerin karşısında iki büklüm olanlar, bu harami düzen devam etmeyecek. Her şeyden önce gayretullaha dokunur. Her şeyden önce milletimizin haksızlık karşısında eğilip bükülmeyen o iradesine dokunur. Halep oradaysa arşın burada.”

AKŞENER MEYDAN OKUDU

2 kişiye 25 kişinin saldırmasına da tepki gösteren Akşener saldırganlara şöyle seslendi: “2 kişiye 25 kişinin saldırdığı bir Türkiye'ye ben ne söyleyeyim ki. Hadi bakalım haramiler, buradayım burada. Ama bu harami düzen elbet yıkılacak. O zaman göreceğiz bugünün kabadayılarının yarının nasıl korkak olduklarını. Ama biz hukuktan, biz adaletten, biz yargı bağımsızlığından, biz hukukun işlemesinden, biz demokrasiden asla ayrılmayacağız.”

Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu