Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 'sosyal konut projesi' tepkisi: Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be adam!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal konut projesi açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "Bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir güvencesi verme" diye seslendi.

Politika 15.09.2022, 15:26
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 'sosyal konut projesi' tepkisi: Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be adam!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün açıkladığı sosyal konut projesini, seçim öncesi para toplamak için yapıldığını ifade etti.

Erdoğan’a, “Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir güvencesi ver” diye seslenen Kılıçdaroğlu “Garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları fakir fukaradan, seçim sürecini finanse et. Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be adam!” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımları şöyle:

"Konut meselesi gündemde. Defalarca ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş bir proje. Yıllardır aynı hikâye. Erdoğan, biliyorum seçim öncesi para toplamak için yapıyorsun bunu. Ben sosyal devletin savunucusu olarak sosyal konutların yaygınlaşmasını canıgönülden istiyorum.

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir güvencesi ver. Beşli çeteleri semirttin, asıl fakir fukaranın konutu için garanti ver. Vermezsen, sen de biliyorsun ki bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen boş toprağa yalandan beton harcı dökmeye…

Ben de buradan taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları fakir fukaradan, seçim sürecini finanse et. Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be adam!"

Yorumlar (0)