Kılıçdaroğlu, Yargıtay'ın Canan Kaftancıoğlu kararını onamasının ardından milletvekillerine 'İstanbul' çağrısı yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yargıtay'ın CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na cezayı onamasının ardından milletvekillerine "derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın" çağrısı yaptı.

Politika 12.05.2022, 16:55 12.05.2022, 17:02
Kılıçdaroğlu, Yargıtay'ın Canan Kaftancıoğlu kararını onamasının ardından milletvekillerine 'İstanbul' çağrısı yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yargıtay'ın Canan Kaftancıoğlu hakkındaki cezaları onamasının ardından,  "Partimizin tüm milletvekilleri, derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın" çağrısını yaptı. Kılıçdaroğlu'nun da kararın ardından İstanbul'a geleceği belirtildi.  CHP'li milletvekilleri de TBMM'yi boşaltıp, İstanbul'a gitmek üzere harekete geçti.

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, karar sonrası yaptığı açıklamada, "CHP İstanbul İl Başkanlığı önüne ilk önce İstanbul ve çevre illerin milletvekillerinin gideceğini" söyledi. Karaca, kanun teklifi görüşmeleri için Meclis'te bir grup vekilin kalacağını da ifade etti.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 3 davadan aldığı cezaları onadı, 2 davayı ise düşürdü.

https://www.medyaport.net/yargi/yargitay-dan-canan-kaftancioglu-karari-3-davadan-aldigi-h38518.html

Yorumlar (0)
15
açık