Gezi eylemcilerine 'sürtük' diyen Erdoğan'a Akşener'den tepki:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gezi eylemcileri için "sürtük" hakaretine tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, "Bay Kriz ise belli ki iktidarda kalabilmek adına; her şeyi şuursuzca harcamakta ısrar ediyor" dedi.

Politika 01.06.2022, 22:28
Gezi eylemcilerine 'sürtük' diyen Erdoğan'a Akşener'den tepki:

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gezi eylemcilerine "sürtük" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sosyal medya hesabından tepki gösterdi. 

Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt veren Akşener'in paylaşımı şöyle: 

“Milletimizin her bir ferdi; inancı, ideolojisi, kimliği ve yaşam tercihleri bakımından bu ülkenin ortak pay sahipleri olarak eşit derecede saygıyı hak ederler. Bu saygı ve anlayış da bizi birbirimize bağlayan, millet yapan duygunun özüdür.

Milletimizi yoksullukta ve fakirlikte eşitlerken kalan her konuda parçalamaya ve bölmeye adeta yemin eden Bay Kriz ise belli ki iktidarda kalabilmek adına; iyiliğe, güzelliğe ve saygıya dair her şeyi şuursuzca harcamakta ısrar ediyor.

Çünkü sayın Erdoğan için koltuğu, tüm manevi değerlerin bezirganlığını yapabildiği, her şeyi mübah gördüğü bir ticaret sahasıdır. Mesele kendi iktidarı olduğunda milletimiz ve memleketimizin akıbeti sadece teferruattır.

Varsın onlar kirli siyasetlerinin, zehirli dillerinin çamurunda debelensinler. Biz inatla ve ısrarla; hürriyet için, demokrasi için, eşitlik ve adalet için mücadele edeceğiz! Ve o sandık geldiğinde bu istibdata mutlaka son vereceğiz! Hiç merak etmeyin, çok az kaldı!”

Yorumlar (0)
18
parçalı az bulutlu