Erdoğan Cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıkladı; CHP, 'Kaybedeceği seçime aday oldu' dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanlığına adaylığını resmen açıkladı, CHP'den hemen yanıt geldi: 'Kaybedeceği bir seçime adaylığını açıkladı'.

Politika 09.06.2022, 17:53
Erdoğan Cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıkladı; CHP, 'Kaybedeceği seçime aday oldu' dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olduğunu resmen açıkladı. Erdoğan'ın adaylığına ilk açıklama ise CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'dan geldi: "Kaybedeceği bir seçime adaylığını açıkladı." 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP İzmir İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda Cumhurbaşkanlığı adaylığını resmen ilan etti. 

Erdoğan, konuşmasında seçimlerin 2023 haziran ayında yapılacağını açıkladı. Bu konuşmasında Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın adayı için de "İşte söylüyorum; Cumhur İttifakı'nın adayı Tayyip Erdoğan" dedi.

Konuşmasında Kılıçdaroğlu'nu da eleştiren Erdoğan: "Bay Kemal’e diyorum ki, artık kaçak güreşmeyi bırak, ipe un sermekten, bahane üretmekten, lafla peynir gemisini yürütmeye çalışmaktan vazgeç. Havaya bakıp ıslık çalarak etrafta gezinmekle bu iş olmaz. Adaylık meselesini daha fazla geçiştiremezsin. Ha bire seçim tarihi belli olsun diyorsun. Söylüyorum, seçim önümüzdeki yıl Haziran ayının ortasında yapılacak. Kaçacak yerin yok Bay Kemal. Ha bire Cumhur İttifakı’nın adayı belli olsun diyorsun. İşte söylüyorum; Cumhur İttifakı’nın adayı Tayyip Erdoğan."

CHP'DEN İLK AÇIKLAMA 

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise, Erdoğan'ın adaylığı için Cumhuriyet'e yaptığı açıklamada, "Onlar için hayırlı olsun. Kaybedeceği bir seçime adaylığını açıkladı" dedi.

"Bizim için bir mahsuru yok" diyen Altay, Erdoğan'ın seçim tarihi açıklamalarına da şu yanıtı verdi: "Erdoğan ne zaman erken seçim yok dediyse bil ki 3 ay sonra erken seçim olmuştur." 

Yorumlar (0)
28
az bulutlu