EMEP-EHP-Halkevleri-HDP-SMF-TİP-TÖP: Semra Güzel’e yapılanları asla kabul etmiyoruz

EMEP-EHP-Halkevleri-HDP-SMF-TİP-TÖP’ten yapılan açıklamada, “Semra Güzel’e yapılanları asla kabul etmiyoruz. Tüm anti-demokratik uygulamaların, hukuksuzlukların karşısında olacak, halkın iradesine sahip çıkacağız” denildi.

Politika 04.09.2022, 14:45
EMEP-EHP-Halkevleri-HDP-SMF-TİP-TÖP: Semra Güzel’e yapılanları asla kabul etmiyoruz

EMEP-EHP-Halkevleri-HDP-SMF-TİP-TÖP imzasıyla yapılan açıklamada, emek, demokrasi ve özgürlüklerden yana olan hiç kimsenin Semra Güzel’e yapılan muameleye sessiz kalmaması gerektiğine dikkat çekilerek, şu ifadeler kullanıldı:

“Halkın iradesi ile seçilen ve milletvekilliği devam eden Semra Güzel’in gözaltına alınma biçimi, basına servis edilişi, İçişleri Bakanı’nın kullandığı nobran, düşmanca ve ciddiyetten uzak üslubunu kabul etmiyoruz. Sistematik olarak yürütülen kara propagandalar üzerinden yaratılmaya çalışılan algı, Türkiye’nin hukuk, adalet ve demokrasi açısından geldiği vahim durumun en açık örneklerinden biridir. Bir milletvekiline yapılan ve asla kabul edilmeyecek bu muamele iktidar gibi düşünmeyen hiç kimsenin güvende olmadığının göstergesidir.

Bir kadın milletvekilinin, insanlık suçu olan ters kelepçe uygulamasıyla, saçlarından çekiştirilerek ve başını eğmeye çalışarak gözaltına alınması, tutuklanması bütün muhalefete ve halk güçlerine verilmiş gözdağıdır. Bu durum karşısında tüm muhalefet partilerini, demokratik kamuoyunu sessiz kalmamaya, iktidarın kendi suçlarını örtbas etme girişimlerine ortak olmamaya çağırıyoruz. Biz imzası olan parti ve örgütler olarak Semra Güzel’e yapılanları asla kabul etmiyoruz. Tüm anti-demokratik uygulamaların, hukuksuzlukların karşısında olacak, halkın iradesine sahip çıkacağız. Emeği, demokrasiyi, özgürlükleri, barışı ve adaleti savunacağız. Birlikte mücadele edecek, birlikte değiştireceğiz.”

Yorumlar (0)
11
az bulutlu