DEVA Partili Yeneroğlu: Sedat Peker'in açıklamalarında adı geçen kişilerle ilgili suç duyurusunda bulunacağız

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Sedat Peker'in eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu ve TOBB Deniz Meclisi üyesi Salih Orakcı’ya ilişkin iddiaları üzerine suç duyurusunda bulanacaklarını açıkladı.

Politika 27.08.2022, 17:07
DEVA Partili Yeneroğlu: Sedat Peker'in açıklamalarında adı geçen kişilerle ilgili suç duyurusunda bulunacağız

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Sedat Peker’in; eski SPK Başkanı Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu ve TOBB Deniz Meclisi üyesi Salih Orakcı’nın rüşvet aldığı yönündeki iddiaları üzerine ismi geçenler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Yeneroğlu, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Yargının şu anda iktidarın hizmetinde olduğunu biliyoruz. Ancak tarihe not düşmek adına Sedat Peker'in bugün yaptığı açıklamalarda adı geçen kişilerle ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Elbette bir gün bu rezilliklerin peşine düşen sorumlu savcılar çıkacaktır. Anlaşılan o ki ülkede iki tür suç örgütü var. Birincisi iktidar ve çevresiyle menfaatleri çakıştığı için yolu ayrılanlar. Diğeri de iktidar imkanlarıyla ülkeyi talan edip milleti soymaya devam edenler. Elbette bir gün bunların hesabı sorulacaktır."

Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu