Akşener: 'Saray görünümlü kumarhanenizi başınıza yıkmaya geliyoruz'

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan ve iktidarı uyaran İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bizden dahil olmamızı istedikleri bir kumar masasıdır. Bizim bu masaya oturma niyetimiz yoktur. Biz o kumar masasını dağıtmaya, saray görünümlü kumarhanenizi de başınıza yıkmaya geliyoruz" diye konuştu.

Politika 23.11.2022, 11:52
Akşener: 'Saray görünümlü kumarhanenizi başınıza yıkmaya geliyoruz'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM grup toplantısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın partisine yaptığı "Temenni ederiz ki gerek bu masayı terk etmek gerekse milli ve yerli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir" çağrısına sert yanıt verdi. Akşener, "Bizden dahil olmamızı istedikleri masa dün de bir kumar masasıydı bugün de bir kumar masasıdır. Bizim bu masaya oturma niyetimiz yoktur. Biz o kumar masasını dağıtmaya, saray görünümlü kumarhanenizi de başınıza yıkmaya geliyoruz" dedi.

İstiklal Caddesi saldırısına da değinen Akşener, "Göç politikası devam ettikçe oluşacak tehditleri sadece sınır ötesi operasyon yaparak önleyemeyiz. Alametifarikası her fırsatta cıvık çıkışlar yapması değil, işini ciddiyetle, liyakatle yapması olan ve tercihen güvenlik konusunda birkaç makale okumuş, Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışır gerçek bir İçişleri Bakanı gerekiyor. Sınırlarımıza bir mermi kovanının düşmesine bile tahammülümüz yok" diye konuştu.

AKŞENER'DEN ERDOĞAN'A YANIT

Erdoğan'ın partisine yaptığı çağrıya yanıt veren Akşener şunları ifade etti: "Erdoğan cevabını biliyor olsa da aynı soruları sorar. Bizim için hava hoş. Bizim kararımız belli, irademiz net. Bizim ittifakımız milletimizin vakur ve güçlü varlığıyladır. Biz kayyum rektöre karşı duran hocalarımızla, Gezi Parkı'nda toplanan gençlerimizle, baskıya boyun eğmeyen, zalimin eteğini öpmeyen özgür gazetecilerimizle ittifak kurarız. İYİ Partinin kumar masasına oturmaya niyeti yoktur. İYİ Parti dış politikada zar atmaz, ekonomide rulet oynamaz, milletin geleceğiyle asla bahse girmez. Bu masada bazen Kürtler bazen Türkler üzerine kumar oynanır. Bizden dahil olmamızı istedikleri masa dün de bir kumar masasıydı, bugün de bir kumar masasıdır. Bizim bu masaya oturma niyetimiz yoktur. Biz o kumar masasını dağıtmaya, saray görünümlü kumarhanenizi de başınıza yıkmaya geliyoruz."

Yorumlar (0)