RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'den İlhan Taşcı'ya ‘Bu hassasiyeti Kılıçdaroğlu için de göstermeni beklerdik!’

Medya 02.06.2022, 17:42 02.06.2022, 17:59
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'den İlhan Taşcı'ya ‘Bu hassasiyeti Kılıçdaroğlu için de göstermeni beklerdik!’

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Gezi Parkı eylemcilerine yönelik kullandığı "sürtük" ifadesi hakkında dilekçe veren RTÜK üyesi İlhan Taşcı'ya Kemal Kılıçdaroğlu’nu örnek vererek yanıt verdi.

RTÜK üyesi Taşcı, Erdoğan'ın Gezi Parkı eylemlerine değinirken eylemciler için "Bu teröristler bira şişeleriyle caminin içini pislemişti, bunlar böyle, bunlar çürük, sürtük" ifadesini kullanmasını RTÜK'e taşıdı. Erdoğan'ın sözlerinin incelenmesi konusunda RTÜK'e dilekçe veren Taşcı, "Tüm yurttaşlarına 'Efendiler' diye seslenen Atatürk’ün kurduğu Türkiye’de hiç kimsenin kimseye hakaret etme, kaba dil kullanma hakkı ve 'özgürlüğü' olamaz. RTÜK de tepkilere kulak tıkayamaz!" ifadesini kullandı.

RTÜK Başkanı Şahin de Taşcı'nın dilekçesine Twitter'dan yanıt verdi. Şahin, şu paylaşımı yaptı:

"Sayın Taşcı; siyasilerin Meclis'te yapmış olduğu konuşmalara gösterdiğiniz bu hassasiyeti, CHP Genel Başkanı'nın Genel Kurul konuşmasındaki müstehcen el-kol hareketinde de göstermenizi beklerdik. O konuda da şikayet dilekçenizi bekliyoruz. Sonra bu dilekçenizi inceleyeceğiz."

Taşcı ise "Sayın Şahin; görevini yapman için bana 'şart' koşmaya değil; yalnızca bağımsız iradene ve görevini yapma cesaretine ihtiyaç vardır!" yanıtını verdi.

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu