iki ay 45 günlük anne, gazeteci Zemo Ağgöz de gözaltında, bebeği saatlerdir anne sütünden mahrum

Ankara'da sabah saatlerinde baskın düzenlenerek gözaltılan alınan gazeteciler arasında, iki ay 45 günlük anne, Gazeteci Zemo Ağgöz de var.

Medya 25.10.2022, 12:22 25.10.2022, 13:45
iki ay 45 günlük anne, gazeteci Zemo Ağgöz de  gözaltında, bebeği saatlerdir anne sütünden mahrum

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Ankara, İstanbul, Van, Diyarbakır, Urfa ve Mardin'de yapılan ev baskınlarında çok sayıda Mezopotamya Ajansı (MA) ve JINNEWS muhabiri gözaltına alındı.

Ankara'da gözaltına alınan gazeteciler arasında, henüz 45 günlük bebeği olan Mezopotamya Haber Ajansı (MA) muhabiri Zemo Ağgöz de var. Keçiören’deki evine sabah saat 06.25 sıralarında baskın yapılan ve iki ay 45 günlük bebeği olan MA Ankara muhabiri Zemo Ağgöz de gözaltına alındı. Ağgöz’ün evinde bulunan bilgisayar, tablet ve telefon gibi dijital malzemelere el konuldu.

Ev aramasının ardından gözaltına alınan Ağgöz'ün anne sütü ile beslenen ve 2 saatte bir süt emmesi gereken bebeğinin henüz emzirilmediği bildirildi. Ağgöz’ün avukatının, bebeğin emzirilmesi için savcı ile görüşme yaptığı ancak Ağgöz’ün henüz hangi emniyete götürüldüğü bilinmediği için dönüş sağlanmadığı belirtildi.

Öğlen saatlerinde ise alınan özel izin ile bebek emniyete götürülerek, annesini emmesi sağlandı.

Yorumlar (0)
GazetelerTümü