Doğaçlama tiyatronun minik yıldızlarından 'Sen de Katıl' oyunu

Türkiye’nin ilk profesyonel doğaçlama çocuk tiyatrosu Çorap Söküğü, 5 Haziran’da Cermodern’de sahne alacak.

Kültür Sanat 02.06.2022, 11:32 02.06.2022, 12:15
Doğaçlama tiyatronun minik yıldızlarından 'Sen de Katıl' oyunu

Türkiye'nin ilk profesyonel Çocuk Doğaçlama Tiyatro Topluluğu olan Çorap Söküğü grubu, 5 Haziran 2022 Pazar günü, saat 15.00’de Ankara Cermodern Sahnesi’nde “Sen de Katıl” adlı doğaçlama oyunu sergileyecek. Ankara’da daha önce de gösteriler yapan topluluk, geçtiğimiz bir ay boyunca sürdürdükleri Eskişehir turnesinde de Eskişehirli izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

ÇOCUKLARDAN ÇOCUKLARA

Konsept danışmanlığını Suat Karausta'nın yaptığı “Sen de Katıl” oyununun yönetmenliğini ve moderatörlüğünü Esin Kartaloğlu ve İlter Baturay üstleniyorlar. Proje yaratıcısı olan İlter Baturay, “Sen de Katıl”ın, çocukların çocuklara sunduğu ve seyirci ile iç içe olan çok özel bir proje olduğuna dikkat çekerek, bu deneyimi tatmak isteyen tüm seyircileri oyuna beklediklerini belirtiyor.

HEM TİYATRO HEM SPOR

9-14 yaşında arası çocuklardan oluşan Çorap Söküğü topluluğu, modern doğaçlama tiyatronun dünyadaki en yaygın ve keyifli oyun biçimlerinden olan Tiyatro Sporu tekniğiyle çalışıyor. Teknik, oyuncuların takımlara ayrılıp birbirleriyle müsabaka yapması mantığına dayanıyor. Her iki takımın, o anda doğaçlama olarak oynadığı oyunların önceden belirlenmiş kendine özgü kuralları bulunuyor. Oyun, interaktif bir şekilde gelişiyor ve seyircilerden alınan bir çıkış noktası, öneri ya da fikir üzerinden şekilleniyor. Seyirciler, her oyunun sonunda, takımlara puan veriyor. Gösterinin sonunda bu puanlar toplanarak, gösterinin galibi belirleniyor. Eğer, her iki takımın da puanları eşitse gösteri beraberlikle sonuçlanmış oluyor.

Oyunun biletleri Cermodern’den ya da Biletix’den edinilebilir. Ayrıntılara aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir:

https://www.instagram.com/corapsokugu_/

Fotoğraflar: Çorap Söküğü Tiyatro Topluluğu

Yorumlar (1)
Binnur Kartaloğlu 3 hafta önce
Şahane çocuklar
18
parçalı az bulutlu