Canan Güllü: ‘Gülşen’in tutuklanması ile Türkiye’de adaletin nasıl bir karanlığa itildiğini tekrar gördük’

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, sanatçı Gülşen'in dört ay önce söylediği sözler gerekçe gösterilerek tutuklanmasına tepki gösterdi. Güllü, bu karar ile adaletin nasıl bir karanlığa itildiğini gördüklerini ifade etti.

Kadın 25.08.2022, 23:09 25.08.2022, 23:52
Canan Güllü: ‘Gülşen’in tutuklanması ile Türkiye’de adaletin nasıl bir karanlığa itildiğini tekrar gördük’

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, sanatçı Gülşen’in tutuklanmasını, “adaletin karanlığa itildiğinin göstergesi” olarak değerlendirdi.

“Bugün sanatçı Gülşen’in dört ay önce sarf ettiği sözler üzerine tutuklanması ile Türkiye’de adaletin nasıl bir karanlığa itildiğini tekrar gördük” diyen Güllü, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Kadın cinayeti faillerinin, tecavüzcülerin, çocuk istismarcılarının ısrarla ve sistematik olarak cezasız bırakıldığı, siyasal İslam çerçevesinde yüreklendirildiği, herkesin iktidarın çıkarına göre ansızın ‘terörist’, ‘hain’ ilan edilebileceği ve karalanabildiği şu Türkiye gündeminde adalet, çağdaşlık ve demokrasi arayışımızı topyekûn yurttaşlık bilinciyle güçlendirmek ve dayanışarak hedefimize yol almak Türkiye’nin geleceğinin teminatıdır.

Seçimlere yaklaştığımız bu kritik dönemeçte iktidarın yıllardır beslediği, ülkenin her kanadına zorla dayattığı ve topluma tükettirdiği düşmanlık duygusunun ne kurbanı oluruz ne de ülkeyi boğazına kadar batırdıkları bunca yolsuzluk içinde zavallıca değiştirmeye çalıştıkları gündemin oyuncağı.”

Kadın hareketinin, hiçbir kadını yalnız bırakmadığı gibi, Gülşen’in de yanında olacağını, kutuplaşmaya karşı çıkacağını belirten Güllü; “Boyun eğmedik, eğmeyiz!” dedi.

Yorumlar (0)
26
açık