Erdoğan ile Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'la görüştü. Görüşmenin ardından açıklama yapan Atalay, Erdoğan'ın asgari ücret ile ilgili; "Ben olanların farkındayım, çalışmalarımız var" dediğini aktardı.

İşçi - Sendika 16.06.2022, 20:54
Erdoğan ile  Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-İş Başkanı Ergun Atalay ile görüştü. Görüşme sonrası açıklama ise Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'dan geldi.  Atalay, Erdoğan'ın asgari ücret ile ilgili; "Ben olanların farkındayım, çalışmalarımız var" dediğini söyledi. Atalay; "Her konuyu A'dan Z'ye konuşma imkanı bulduk. Önümüzdeki günlerde bu işin taraflarıyla bir toplantı yapılacağını söyledi. Asgari ücretlinin alım gücünün düştüğünü, A'dan Z'ye anlatma imkanı bulduk" diye konuştu. 

Erdoğan ile Türk-İş Başkanı Ergun Atalay, AKP Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Baş başa görüşme sonrası konuşan Ergun Atalay şunları aktardı:

"Her konuyu A'dan Z'ye konuşma imkanı bulduk. Önümüzdeki günlerde bu işin taraflarıyla bir toplantı yapılacağını söyledi. Asgari ücretlinin alım gücünün düştüğünü, A'dan Z'ye anlatma imkanı bulduk.

Emeklilerin, EYT'liler, taşeronlar her konuda konuşma fırsatı bulduk. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çalışma Bakanıyla ve işin taraflarıyla bir toplantı yapacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı da 'Bunlarla ilgili bir çalışma yapıyoruz, önümüzdeki günlerle kamuoyuna bilgi verir sizi çağırır' dedi. Ortada bir rakam yok ama alım gücü...

Asgari ücrete her ayın 4'ünde enflasyon açıklanıyor, ocak ayını beklemeyelim diye söyledim. Biz aralık ayının dışında hiç toplamadık. Şartlar öyle bir hale getirdi ki haziranı gördüğümüzde insanların kayıpları çok arttı. Cumhurbaşkanımız 'Ben olanların farkındayım. Çalışmalarımız var' dedi.

Şimdi burada aklımdaki 'Rakam 10 bin' derim öyle değil. Söylediğinle aldığın arasında bir uyum olması lazım. Asgari Ücret alan kısım, 'Asgari ücret artsın ama artan tarafın kısmını devlet karşılasın' istiyor."

Yorumlar (0)
31
açık