Tabip odalarından Şebnem hocalarına mektup yağdı!

Türk Tabipleri Birliği üyesi tabip odaları, halen Sincan Kapalı Kadın Cezaevi'nde tutulan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı'ya destek mektupları gönderdi. ”Şebnem Hocaya Özgürlük; TTB’ye Dokunma” başlığı altında birçok ilde eş zamanlı mektuplarda, Fincancı'ya destek mesajları yağdı.!

Gündem 23.11.2022, 15:57
Tabip odalarından Şebnem hocalarına mektup yağdı!

İstanbul ve Ankara’da tabip odalarının çağrılarıyla bir araya gelen hekimler ve insan hakları savunucuları, haksız ve hukuksuz bir biçimde tutuklanan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı’ya 22 Kasım 2022 günü mektuplarını ve kartlarını gönderdi.

İstanbul’da Sirkeci Büyük Postane önündeki buluşmada polis engeli yaşandı. Polis, İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu’nun kaleme aldığı mektubu bir basın açıklaması ile paylaşmasını engelledi. Engellemelere karşın mektuplar ve kartlar postalandı.

Ankara’da da tabip odasında bir araya gelen hekimler, “Dr. Şebnem Korur Fincancı’ya Özgürlük, TTB Üzerindeki Baskılar Sona Ersin” yazılı pankart ile Yenişehir Postanesi’ne giderek mektuplarını ve kartlarını postaladı.

Şanlıurfa Tabip Odası ise her salı düzenlenecek şekilde “Şebnem Hocaya Özgürlük Nöbet Eylemleri” başlattı. Nöbet eylemi, Emek ve Demokrasi Platformu bileşenlerinin katılımıyla yapılacak basın açıklaması ile duyuruldu.

Yorumlar (0)
GazetelerTümü