Öğrenci yurt, Diyanet Umre derdinde

Üniversite öğrencileri, üniversitelerin açılmasıyla birlikte nerede kalacaklarının, nasıl ve nerede yemek yiyeceklerinin, nasıl ısınıp, okula nasıl yol parası bulup nasıl gideceklerini düşünürken devletten Umre 'müjdesi' geldi. Hem de 26 bin TL'ye. 

Gündem 18.10.2022, 10:54 18.10.2022, 11:46
Öğrenci yurt, Diyanet Umre derdinde

Üniversite öğrencileri, okulların açılmasıyla birlikte nerede kalacaklarını, nasıl  ve nerede yemek yiyeceklerini, nasıl ısınıp, okula nasıl yol parası bulup gideceklerini düşünürken, devletten Umre 'müjdesi' geldi. Hem de 26 bin TL'ye.
Diyanet İşleri Başkanlığı, 2022 ve 2023 yılı umre organizasyonları kapsamında, üniversite öğrencilerine yönelik de 7 günlük umre programları düzenleyecek. Dört tur şeklinde düzenlenecek umre programları, 3 Aralık 2022 ile 19 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Dönem ara tatil, yarıyıl tatili ve üniversite öğrencilerine dönük umre turları olmak üzere üç program düzenleyen Diyanet'in fiyatları el yakıyor. 
Diyanet İşleri Başkanlığı, umre ibadetini teşvik etmek amacıyla öğretmen, öğrenci ve velilere özel indirimli umre programları düzenliyor. Bu kapsamda 2022 yılı ara tatil dönemi ile 2023 yılı yarıyıl tatilinde düzenlenecek umre turlarında detaylar belli oldu.


TAKSİTLİ UMRE

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca açıklanan programa göre; öğretmen, öğrenci ve veliler indirimli umre turlarından yararlanabilecek. Ödemelerin, yüzde 40'ı peşin olmak üzere geri kalan kısmı anlaşmalı finans kurumlarından 3 taksit halinde yapılabilecek.
Öğretmen, öğrenci ve velilerin; bilgi, görgü, tecrübe, dini duygu ve motivasyonlarına katkı sağlamak amacıyla, alanında uzman din görevlileri rehberliğinde düzenlenecek umre turları kapsamında Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere'de çeşitli ziyaretler de gerçekleştirilecek.
 

MOBİL UMRE

Umre yolcuları hacumreegitim.hac.gov.tr ve Diyanet Hac ve Umre Rehberi mobil uygulaması üzerinden umre ibadetinin yapılışına dair detaylı bilgiye ulaşabilecek.
Birinci Dönem Ara Tatili'nde 7 günlük umre programı: Diyanet İşleri Başkanlığı 2022 Yılı Umre Organizasyonu kapsamında, öğrencilere yönelik I. Ara Tatil döneminde umre turları düzenlenecek. Öğrencilere özel umre turları 3 bin 850 SAR'dan (Suudi Arabistan Riyali) başlayacak. Sınırlı sayıda kontenjan bulunan umre programına başvurular 11-28 Ekim tarihleri arasında, il ve ilçe müftülükleri ile e-devlet üzerinden yapılabilecek.​

Yorumlar (0)
GazetelerTümü