MİNİCİTY'de antik mezar

Sedat Peker'in açıklamaları ile gündeme gelen MINICITY arazisinde antik mezar bulundu.

Gündem 18.08.2022, 12:47
MİNİCİTY'de antik mezar

Sedat Peker'in tweetlerine konu ettiği Antalya'daki MINICITY alanının Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne devri ile ilgili tartışma sürüyor.

Konu ile ilgili Gazete Grafiti'ye açıklama yapan dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, alanın Büyükşehir Beleidyesi'ne geçmesi sürecinde hiçbir sorun olmadığını, başta Sayıştay olmak üzere hiçbir sorguya bile konu olmadığını belirterek, mevcut Büyükşehir Belediyesi yönetimine, "bu alanı neden halkın kullanımına kazandırmanız?" demişti.

Büyükşehir Belediyesi'ne yakın kaynaklar alanın son durumuna ilişkin olarak, 2018 yılında bir vatandaşın alan üzerinde alınan inşaat ruhsatının iptali için dava açtığını ve 4. İdare Mahkemesi'nin de ÇED raporunun gerekli olmadığına dair karar ve inşaat ruhsatının iptaline karar verdiği bilgisini verdiler.

ANTİK MEZAR VARMIŞ

Yine Büyükşehir Belediyesine yakın kaynaklar, MINICITY arazisi üzerinde antik mezar bulunduğuna dair, 2022 yılında İl Kültür  Müdürlüğü'nden yazı geldiğini ve yazıda, alanda bir işlem yapmayın dendiğini belirttiler. 

Yorumlar (0)
26
açık