Mezopotamya Ajansı ve JINNEWS’da gazeteciler gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen bir soruşturma kapsamında Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Van ve Mardin'de Mezopotamya Ajansı ve JINNEWS muhabirlerinin ev baskınlarıyla gözaltına alındığı bildirildi.

Gündem 25.10.2022, 10:25 25.10.2022, 10:32
Mezopotamya Ajansı ve JINNEWS’da gazeteciler gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen bir soruşturma kapsamında Mezopotamya Ajansı (MA) ve JINNEWS muhabirleri ev baskınlarıyla gözaltına alındı.

Soruşturma kapsamında MA'nın Ankara bürosuna baskın yapıldığı, eş zamanlı olarak Ankara'daki MA ve JINNEWS muhabirlerinin yaşadığı evlere de polis baskını yapıldığı bildirildi. MA Ankara muhabiri Zemo Ağgöz evine yapılan baskınla gözaltına alındı.

Diyarbakır'da MA muhabiri Selman Güzelyüz, JINNEWS muhabirleri Habibe Eren ve Derya Ren, Van'da MA muhabiri Hakan Yalçın, Mardin'de JINNEWS muhabiri Öznur Değer'in, Urfa'da ise MA muhabiri Emrullah Acar'ın evine baskın yapıldı. Acar’ın aramanın ardından gözaltına alındığı, ayrıca Mardin'in Dargeçit ilçesinde bulunan aile evine de baskın yapıldığı belirtildi.

MA Yazı İşleri Müdürü Diren Yurtsever'in ise İstanbul'da yaşadığı eve baskın yapıldı. Yurtsever, gözaltına alınarak Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Baskın yapılan evlerdeki aramalarda, Demokratik Modernite ve Jineoloji dergileriyle çok sayıda kitaba polis tarafından el konulduğu bildirildi.

Yorumlar (0)
GazetelerTümü