Kinder markalı bazı ürünler için toplatma kararı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kinder markalı Schoko Bons ürününün iki partisi için toplatma kararı aldı. Toplatılacak ürünlerin, son tüketim tarihleri 08.07.2022 ve 15.07.2022 olarak bildirildi.

Gündem 21.04.2022, 16:48
Kinder markalı bazı ürünler için toplatma kararı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Belçika'da üretilen Kinder markalı bazı ürünlerin Salmonella bakterisi riskine karşı toplatılmasına karar verdi. Toplatılacak ürünlerin 'Schoko Bons'un iki partisi olduğu kaydedilen açıklamada, toplatılacak ürünlerin, son tüketim tartihleri 08.07.2022 ve 15.07.2022 olan ürünler olduğu bildirildi.

Avrupa’da bazı ülkelerde, Salmonella bakterisine rastlanması nedeniyle Kinder marka ürünlerin toplatılmasının ardından, Türkiye’de ikinci bir talimata kadar bu ürünlerin ithalatında yüzde 100 salmonella analizi yapılması zorunluluğu getirilmişti.

Bunun üzerine Kinder Türkiye, "Ürünlerimizin güvenli olduğu teyit edilmiştir” açıklaması yaparak, şunları ifade etmişti: "İthalat prosedürünün bir parçası olarak, mikrobiyolojik analiz sıklığının artırılması, Bakanlığın görev ve sorumlulukları çerçevesinde yapılan mutad (alışılmış) bir uygulamadır. Ferrero Türkiye Çikolata olarak tarafımızca ithal edilen ve piyasaya sunulan tüm Kinder ürünlerinin güvenli olduğunu bir kez daha kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Yorumlar (0)
15
açık