Kemal Bülbül: Bütün Kürt sanatçılar denetimli serbestliğe dahil

Aydın Efeler İlçesi Ovaeymir Mahallesi’nde dün akşam bir düğünde Kürtçe şarkı söyleyen müzisyen Veysi Belketin, düğün sonunda polisler tarafından gözaltına alındı. HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Gündem 01.07.2022, 07:22
Kemal Bülbül: Bütün Kürt sanatçılar denetimli serbestliğe dahil

Aydın Efeler İlçesi Ovaeymir Mahallesi’nde dün akşam bir düğünde Kürtçe şarkı söyleyen müzisyen Veysi Beltekin, düğün sonunda polisler tarafından gözaltına alındı. HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Bülbül, şunları söyledi:

“İnsan kültürel bir varlıktır. İnsanın kültürel varlığını teşkil eden şey inancı, dili, ve sosyal aktiviteleridir. Bunlardan biri de müzik ve sanattır. Aydın Efeler ilçesinde 26 Haziran Pazar günü akşamı bir düğün salonunda Kürtçe müzik icra eden Veysi Beltekin, düğün salonundan polisler tarafından gözaltına alınıp,götürülmüş ve gece boyunca gözaltında kaldıktan sonra Savcılığın tutuklama talebiyle Hakimliğe sevk edilmiş ve Hakimlik tarafından denetimli serbestlikle serbest bırakılmıştır. Şimdi bütün Kürt sanatçılar, muhalif sanatçılar, muhalif siyasetçiler denetimliğe serbestliğe dahil”

Yorumlar (0)
30
açık