İletişim Başkanlığı gazeteci Tuğrul Eryılmaz’ın basın kartını iptal etti

İletişim Başkanlığı gazeteci Tuğrul Eryılmaz’ın basın kartını iptal etti

Gündem 16.09.2022, 13:00
İletişim Başkanlığı gazeteci Tuğrul Eryılmaz’ın basın kartını iptal etti

Cumhurbaşkanlığına bağlı İletişim Başkanlığı gazeteci Tuğrul Eryılmaz’ın taşıdığı sürekli basın kartını iptal etti ve iade edilmesini istedi. Eryılmaz haberi haftalık olarak T24’te yazdığı Düzeyli Magazin isimli köşesinden duyurdu.

Eryılmaz konudan İletişim Başkanlığından kendisine gelen mektupla haberinin olduğunu söyledi. Gerekçe olaraksa milli güvenliğe zarar verecek eylemlerinin gösterildiğini yazdı.

Eryılmaz yazısında “İletişim Başkanlığı'nın bu hafta gönderdiği bir iadeli taahhütlü mektupla yıllardır taşıdığım sürekli basın kartımın iptal edildiği bildirildi. Gerekçe mi? 70+ bir delikanlı olduğum için 'milli güvenliğe zarar verecek eylemlerim' Fahrettin Altun ve ekibi tarafından cezalandırılmış. Gerçekten burası sözün bittiği yer. Üç yıldır ne yeni basın kartımı verdiler, ne iptal etmişlerdi. Şimdi iptal etmişler. Avukat param olmadığı için konuyla Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ilgileniyor.” dedi.

Eryılmaz aralıksız olarak 20 yıl fiilen gazetecilik yapan gazetecilere verilen "sürekli basın kartı" taşıyordu. 1975'te TRT Haber Dairesi'nde gazeteciliğe başladıktan sonra ilk basın kartını almıştı.

Başkanlık: Komisyon kararı

İletişim Başkanlığından, Tuğrul Eryılmaz’a gönderilen mektupta da şöyle yazıyor.

“Başkanlığımızdan alınan ilgi yazıda, 10.08.2022 tarihinde toplanan Basın Kartı Komisyonunca Basın Kartı Yönetmeliği'nin 25. maddesinin 2. fıkrası uyarınca adınıza düzenlenen 140033 numaralı sürekli basın kartınızın iptal edildiği bildirilmiştir.

“Basın Kartı Yönetmeliği'nin 30.maddesi uyarınca ileride herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için, iptal edilen kartınızı Bölge Müdürlüğümüze iade etmeniz gerekmektedir. Bilgilerini ve gereğini rica ederim.”

Yorumlar (0)
GazetelerTümü