Gözaltına alınan Sanatçı Gülşen tutuklandı

İmam hatiple ilgili sözleri sonrası hakkında soruşturma başlatılan ve gözaltı kararı çıkartılan sanatçı Gülşen gözaltına alındı.

Gündem 25.08.2022, 15:27 25.08.2022, 23:56
Gözaltına alınan Sanatçı Gülşen tutuklandı

Dört ay önce konserinde imamhatipler ile ilgili sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan şarkıcı Gülşen, İstanbul Beşiktaş'taki evinde gözaltına alındı.

Sanatçı Gülşen, adliyeye götürüldü. 

Gülşen’in nisanda ayında verdiği bir konserde, “İmam hatipte okumuş. Sapıklığı oradan geliyor” demesinin yer aldığı bir video dolaşıma sokulmuştu. Kime söylendiği belli olmayan söz konusu ifadenin yer aldığı videonun yayılmasının ardından Twitter’da ‘#GülşenTuklansın’ talebiyle etiket açılmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülşen hakkında soruşturma başlatmış ve bugün gözaltı kararı verilmişti.

Dört ay önce konserinde imam hatipliler ile ilgili sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan şarkıcı Gülşen, İstanbul Beşiktaş'taki evinde gözaltına alınmış ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube'de ifade verdikten sonra adliyeye sevk edilmişti. Gülşen başlatılan soruşturma kapsamında polis ile mevcutlu olarak Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na götürüldü. 

Buradaki işlemlerin ardından Gülşen, savcılık tarafından tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilmesinin ardından "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik" suçundan tutuklandı.

Yorumlar (0)
13
açık