Fındık Kurultayı yapılıyor

Emek Partisi Ordu İl Örgütü tarafından yapılan “Fındık Kurultayı”  üreticilerin görüşlerine öncelik verilerek gerçekleştirilecek.

Gündem 18.10.2022, 09:08
Fındık Kurultayı yapılıyor

Emek Partisi Ordu İl Örgütü tarafından yapılan “Fındık Kurultayı”  üreticilerin görüşlerine öncelik verilerek gerçekleştirilecek.

Kurultay 19 Ekim 2022 Çarşamba günü saat 13.00’te Belediye İş Sendikası Ordu Şubesi Toplantı Salonu’nda yapılacak.
Kurultay çalışmaları ve içeriği hakkında bilgi veren Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, “Öncelikle vurgulayalım ki, kurultay demokratik işleyişle tamamlanacak. Siyasi, kurum farkı gözetilmeden herkes konuşacak. Konuşmalarda ortak ve farklı düşünceler birlikte ele alınacak ve sonuç bildirgesi yayımlanacak. Emek Partisi olarak farklı kesimleri bir araya getiriyoruz. Üretici köylünün derdini ortaklaştırmak varken siyasi hesap peşimde olmayacağız.” dedi.
Kurultay çalışmalarından beklentileri hakkında da değerlendirme yapan Poyraz, “Tarım – fındık sorunu yalnızca Emek Partisi’nin çalışma alanı değil. Paydaşlar çok. Bu nedenle ortak aklı yaratmayı düşündük. Üretici köylülerin çıkarı için ayrı ayrı ses çıkarma anlamsız. Güç, birliktelikle elde edilir. Kurultayımızı başlangıç olarak değerlendiriyoruz. Ortak akılla, ortak mücadeleyi örgütlemek zorundayız. Kurultayda belki de başka önerilerle başka etkinlikler planlanabilir. Bu konuda elimizden geleni yapacağız.” dedi.
Kurultayda konuşan ve dinleyen biçiminde bir yöntem olmayacak. Toplantıya katılanlar konuşabilecek. Özellikle de üreticilerin konuşmasına öncelik verilecek. Kurum ve kuruluş temsilcilerin de konuşması önemli. Birbirimize katacağımız bilgiler mutlaka var. Toplantımıza siyasi ayrım yapmadan herkesi davet ettik. Fiskobirlik ve Ziraat Odaları yeni ve eski yöneticilerini, parti, dernek, oda temsilcilerini de davet ettik. Kurultayın önemli bir başlangıç olacağına inanıyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)