Devlet Bahçeli, TÜSİAD’ı hedef aldı: Bir kez olsun milli olun

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, TÜSİAD'a yüklendi "Bir kez olsun milli olun. Adam gibi konuşun, konuşun da biz de size müteşekkir olalım. Boş yapmayın" gibi ifadeler kullandı.

Gündem 21.06.2022, 16:19
Devlet Bahçeli, TÜSİAD’ı hedef aldı: Bir kez olsun milli olun

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

“Gittiğimiz her yerde gördüğümüz gerçek şudur; 2023 yılında Cumhur İttifakı açık ara farkla sandıktan başarıyla çıkacaktır” diyen Bahçeli, “Millet İttifakı'nın şapkadan çıkaracağı aday kim olursa olsun Cumhurbaşkanımız Erdoğan yüzde 50'yi fersah fersah aşan bir oranla yeniden cumhurbaşkanı seçilecektir” iddiasında bulundu.

MİLLET İTTİFAKINI HEDEF ALDI

Millet İttifakını hedef alan ve aday tartışmalarına devam eden Bahçeli, “Zillet ittifakının adayını açıklamamasında bilinçli bir taktik mi söz konusudur yoksa demir bir çatlak mı etkilidir? Çıkarsınlar adaylarını, görsünler Hanya'yı Konya'yı. Kolayca yıpranacak meçhul bir adayı arayıp aramadıklarını, böylesi bir akıl tutulmasına düştükleri bir diğer muammadır” ifadelerini kullandı.

"DÜNYA GENELİNDE REFAH KAYIPLARI ENDİŞE VERİCİDİR"

“Dünya genelinde gelir dağılımı eşitsizliğinden kaynaklanan refah kayıpları endişe vericidir. Karşımızdaki bu tablo küresel krizleri teşvik etmiştir” diyen Bahçeli, “Milli ve manevi değerlerle bezenmiş bir ekonomik modele ihtiyaç olduğu açıktır” şeklinde konuştu.

TÜSİAD'A TEPKİ

TÜSİAD’a da yüklenen Bahçeli, “TÜSİAD Başkanı işi gücü bırakıp İsveç ve Finlandiya'nın yanında saf tutmuş. Neymiş geleneksel politikalara dönmeliymişiz! Fakirleşerek büyüyormuşuz! Bir kez olsun milli olun. Adam gibi konuşun, konuşun da biz de size müteşekkir olalım. Boş yapmayın, Türk de olamıyorsanız bari insan olun!” gibi ifadeler kullandı.

NETFLİX DE BAHÇELİ'NİN HEDEFİNDE

Netflix de Bahçeli’nin hedefindeydi. Bahçeli “Netflix'te küfür ve en seviyesiz esprilerin yer aldığı, şarlatanlıktan öte bir meziyeti olmayan sözde komedyenlerin rol aldığı diziler artık haddini aşmıştır. Aile hayatı son sığınaktır. Bu sığınağın yağmalanması için planlı bir propaganda devrededir” diye konuştu.

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu