Ankaralılar Belediye Meclis Toplantısına Alınmadı!

Gündem 08.11.2022, 09:27
Ankaralılar Belediye Meclis Toplantısına Alınmadı!

ODTÜ ormanını parçalayacak yol projesine karşı 1731 dilekçeyi 10 Ekim'de Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne teslim eden Ankaralılar ve ODTÜlüler belediye meclis toplantısını izlemeye alınmadı. 

BELEDİYE HALKA KAPALI!
Belediye meclisi toplantısına girmek isteyen gruba görevliler izin vermedi ve pandemi gerekçelerini sundular. Grubun 9 Nisan tarihli Cumhurbaşkanlığı genelgesi ve belediye kanununundaki maddeleri iletmesi üstüne durum belediye yönetimine iletildi. Daha sonra toplantıya katılan meclis üyeleri ile görüşüldü. Bir belediye meclis üyesinin "içerde yeriniz de var, zaten bu toplantılar halka açıktır" demesi dikkat çekti.

TUTANAK TUTULDU
Yapılan görüşmeler sonrasında belediye meclis toplantısının halka kapalı başlaması üzerine yasal sorumluluklarını yerine getirmeyen belediye yönetimi hakkında tutanak tutuldu. Ardından yapılan açıklamada belediyeni zaten 5627, 4990, 5836 ve 7335 sayılı kanunlardan kaynaklı görevlerini yerine getirmediği için ODTÜ ormanının parçalayacak bir yol yapabildiği ve şimdide 5393 sayılı kanunu tanımayarak halkı meclise almadığı ifade edildi. Açıklamda Gökçek'in projeleri içerde yürürken dışarda belediyenin halka kapatıldığı ifade edildi.

8 Kasım'da devam edecek meclis toplantısını izlemek için tekrar gelineceği söylendi.

Yorumlar (0)