Ankara Valiliği'nden sağanak yağış uyarısı: Yarın okullar da tatil

Önceki gün Ankara'da yaşanan ve fırtınaya dönüşen sağanak yağış Pazartesi günü de devam edecek. Ankara Valiliği vatandaşları şiddetli, sağanak yağış konusunda uyarırken, Vali Şahin ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu.

Gündem 12.06.2022, 22:19 12.06.2022, 22:36
Ankara Valiliği'nden sağanak yağış uyarısı: Yarın okullar da tatil
© Foto: Sultan Özer

Ankara Valiliği, önceki gün yaşanan sağanak yağışın devam edeceği uyarısı ile yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu. 

Ankara'da kuvvetli ve sağanak yağış devam ederken, Ankara Valiliği, yarın için kuvvetli yağış beklendiği uyarısı yaptı. Valilikten yapılan açıklamada, vatandaşlar ani sel ve su baskınlarına karşı uyarıldı. Ankara Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "Son meteorolojik değerlendirmelere göre; 13 Haziran Pazartesi günü ilimizde yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış, yağış anında kuvvetli rüzgar ve dolu yağışı beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

OKULLAR BİR GÜN TATİL EDİLDİ

Öte yandan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yarın okullarda eğitime bir gün süre ile ara verildiğini duyurdu. Vali Şahin, "Son meteorolojik değerlendirmelere göre yarın gün boyu yoğun yağış beklendiğinden öğrencilerimizin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamaları için ilimiz genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitim-öğretime Pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmiştir" açıklaması yaptı. 

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu