AKP’li başkan, mesai ücretlerini isteyen itfaiyecilerin görevini değiştirdi

AKP'li Giresun Belediyesi'nde görev yapan 58 itfaiyeciyi hakları olan fazla mesai ücretlerini istedikleri için çöp toplamakta görevlendirdi.

Gündem 19.06.2022, 09:52
AKP’li başkan, mesai ücretlerini isteyen itfaiyecilerin görevini değiştirdi

AKP'li Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, içlerinde dalgıç olan 8 itfaiye erini temizlik işlerine çöpçü olarak gönderdi.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre, itfaiyeciler yaklaşık beş yıllık alacaklarını tahsil etmek için dava açtı. Şenlikoğlu da dava açan ve içlerinde dalgıçlarında bulunduğu 8 itfaiye erini temizlik işlerine çöp toplamaya gönderdi.

Belediye-İş Sendikası Giresun Şube Başkanı Halil Yeşiltepe, itfaiye erlerinin haklarını sonuna kadar arayacaklarını belirterek, AKP’li Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun seçimlerden önce fazla mesai ücretlerini ödeyeceğine dair söz verdiğini ileri sürdü.

Yapılan görüşmelerden sonuç çıkmadığını, her itfaiyecinin belediyeden yaklaşık 150 bin lira fazla mesai ücreti alacağı olduğunu belirten Yeşiltepe, şunları söyledi:

"2018 yılında Kerim Aksu’nun döneminde fazla mesailerin ödenmesi için görüşmeler yaptık. Ancak Kerim Başkan sorunumuzu çözemedi. Biz de sendika olarak İŞKUR’A şikayet edip müfettiş istedik. Ancak müfettiş 1,5 yıl sonra geldi. İnceleme yapıldı ve bir personelin aylık yaklaşık 90 saat fazla mesai yaptığı tespit etti.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile görüştük. Ödeyeceğini söyledi lakin ödemedi. Kendi dönemindeki fazla mesaileri de ödemedi. Oysa Aytekin Başkan seçildiği takdirde bu paraları ödeyeceğini söylemişti. Arkadaşlar da dava açmaya başladı. Bunun üzerine, hukuksuz ve hiçbir dayanağı olmadan başkan sekiz arkadaşımızı çöpe gönderdi."

Yorumlar (0)
25
açık