Van Güzeldere Geçidi'nde göçükte iki işçi hayatını kaybetti

Van'da tünelde göçük ! İşçiler kurtarılmayı bekliyor Van'da inşaatı süren Van-Hakkari illerini birbirine bağlayan Güzeldere Geçidi'nda yürütülen tünel açma çalışmaları sırasında göçük meydana geldi. Birçok işçi göçük altında kalırken, arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları sonucu iki işçinin cansız bedeni toprak altından çıkartıldı.

Güncel 17.09.2022, 10:00 17.09.2022, 10:32
Van Güzeldere Geçidi'nde göçükte iki işçi hayatını kaybetti

Salih SERTKAL

Van'ın Gürpınar ve Başkale ilçeleri arasında bulunan ve Hakkari-Van ilini birbirine bağlayan Güzeldere Geçidi'nde göçük meydana geldi. Göçük sonrası yaralı işçiler hastaneye kaldırılırken, iki işçinin de cansız bedenine ulaşıldı.
Göçük sonrası olay yerine çok sayıda AFAD ve UMKE kurtarma ekibi gönderildi. Tünelde çalışan ve göçük altında kalan işçilerin kurtarma çalışmaları AFAD ve UMKE tarafından yürütüldü.

Enkaz altından kurtarılarak Başkale Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan yaralı Cemil Diyapoğlu, tünelde çalışma sırasında göçük meydana geldiğini, arkadaşlarını kurtarmaya çalışırken kendisinin de kayan taş ve toprağın altında kaldığını söyledi.

Yapılan kurtarma çalışmaları sırasında iki işçinin cansız bedeni enkaz altından çıkarılarak, Başkale Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Yorumlar (0)
11
az bulutlu