Sağlık Bakanı Koca: '22 Vatandaşımızı kaybettik'

Zonguldak'ın Bartın ilçesindeki TKİ'ye ait maden ocağında patlama nedeniyle yaşamını yitiren madencilerin sayısını 22'ye yükseldi. Sağlık Bakanı Koca açıklamayı Twitter hesabından yaptı: "22 vatandaşımızı kaybettik"

Güncel 15.10.2022, 00:20
Sağlık Bakanı Koca: '22  Vatandaşımızı kaybettik'

Bartın'ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü maden ocağında saat 18:45 sıralarında ilk belirlemelere göre grizu patlaması meydana geldi. Çok sayıda ambulans sevk edildi. Yer altında işçilerin olduğu bilgisi paylaşıldı.  Sağlık Bakan Koca, maden kazasında hayatını kaybedenlerin sayısının 22'ye yükseldiğini duyurdu.

Sağlık Bakanı  Fahrettin Koca, maden kazasında ölü sayısının 22’ye yükseldiğini,  resmi twitter hesabından duyurdu. Bakan Koca: "Bartın’da, bir maden ocağında meydana gelen patlamada 22 vatandaşımızı kaybettik. Her birine yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Yaralıların sağlıklarına bir an önce kavuşmaları için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

Yaralılardan 8’inin yoğun bakımda, 4’ünün serviste tedavi gördüğünü de belirten Bakan Koca, " 5 yaralı ise alanda kurulan Acil Müdahale Merkezinde. 2 Ambulans Uçak, yoğun bakımdaki hastalardan 1’ini Ankara’ya, 5’ini ise Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi Yanık Merkezine ulaştırmak üzere harekete geçti." açıklamasını yaptı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BARTIN'A GİDİYOR

 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessesesinde yaşanan maden ocağı patlaması nedeniyle Cumartesi günü Diyarbakır'a yapacağı ziyareti ileri bir tarihe ertelediği bildirildi. Erdoğan'ın Bartın’a giderek kurtarma çalışmalarını yerinde koordine edeceği belirtildi.

Yorumlar (0)
GazetelerTümü