Tekin, ‘Yaparsa AKP yapar! Hayaldi gerçek oldu, peynirin kilosu kırmızı eti geçti’

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, AKP'yi kendi sloganı üzerinden, temel gıda maddelerine gelen zamlarla eleştirdi. AKP'nin "Hayaldi gerçek oldu" sloganını zamlara uyarlayan Tekin, "Yaparsa AKP yapar! Hayaldi gerçek oldu, peynirin kilosu kırmızı eti geçti" dedi.

Ekonomi 20.11.2022, 12:31 20.11.2022, 12:42
Tekin, ‘Yaparsa AKP yapar! Hayaldi gerçek oldu, peynirin kilosu kırmızı eti geçti’

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, AKP’nin, “Hayaldi gerçek oldu” sloganını, arka arkaya gelen zamlara uyarladı. Tekin, “AKP’lilerin bir sloganı vardı. ‘Hayaldi gerçek oldu’ diye. Evet, peynir fiyatlarının et fiyatlarını geçtiği bir Türkiye hiç aklımıza gelir miydi diye. Evet, peynir fiyatlarının et fiyatlarını geçtiği bir Türkiye hiç aklımıza gelmezdi. Bize hayal gibi gelirdi. AKP, bunu maalesef gerçeğe dönüştürdü. Peynirin kilosu kırmızı eti geçti. Yaparsa AKP yapar. Hayaldi gerçek oldu” dedi.

Süt ve süt ürünlerine gelen zam yağmuruna da vurgu yapan Tekin, “Sevgili halkım; bugünden itibaren market ve bakkala gittiğinizde sakın şaşırmayın... Kaşar peynirin fiyatı kırmızı et fiyatını geçti. Son açıklanan fiyatlara göre, bugün itibariyle 700 gr kaşar peynir fiyatı ortalama 115-165 TL arasında iken dana kıyma, dana kuşbaşı fiyatları 110-150 liradan satılıyor. İşte bu utanç tablosu AKP iktidarının millete reva gördüğü hayat!” değerlendirmesini yaptı.

ESKİDEN KIRIK PEYNİRİ PAZARCILAR YOKSUL VATANDAŞA DAĞITIRDI, ŞİMDİ KİLOSU 70 TL

Tekin artan pahalılığa ilişkin şunları ifade etti:

“Eskiden kırık peyniri pazarcılar yoksul vatandaşa dağıtırdı. Şimdi kilosu 70-75 lira, millet parasızlıktan kırık peynir dahi alamıyorlar. 24 Haziran’da meydana çıktılar, il il gezdiler, milletten oy istediler. ‘Verin yetkiyi, dolarla, faizle nasıl uğraşılır görün’ dediler. Millet yetkiyi verdi, göreve getirdi. Sonuç ortada. Tarihte bir ilk. Peynir fiyatı eti geçti. Bu onur AKP’ye aittir. 65 milyon açlık ve yoksulluk çeken nüfusa sahip bir ülke mi olur? Hayal bile edemezdik ama gerçek oldu! Milleti çok sevdiğini söyleyen AKP’nin millete layık gördüğü hayat bu. Düşün bu milletin yakasından artık.”

Yorumlar (0)