Sanayi Esnafı: ‘Artık araç bakımı zorunlu hallerde yapılıyor’

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, İl Başkanlığında mahalle temsilcilerinin seçimine yönelik düzenlenen toplantıya katıldıktan sonra, bu yıl 7’incisi düzenlenen Tarım Fuarını ziyaret edip, esnaf ve firma temsilcileri ile görüştü.

Ekonomi 23.10.2022, 12:03
Sanayi Esnafı: ‘Artık araç bakımı zorunlu hallerde yapılıyor’

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Bor ve Niğde’de esnaf ziyaretlerinde bulundu. Niğde Tarım Fuarı ve Niğdeli Bürokratlar buluşmasına katıldı. Niğde Dernekler Federasyonu gençlerle Niğde konulu toplantıya katıldı.

Gürer: “Ekonomik krizin tüm kesimleri aynı anda etkilediği bir süreç yaşıyoruz. Araç tamir eden de yorgancı da kasap da bakkal da aynı sorundan şikâyetçi; artan maliyetler, daralan gelir. Düşen alım gücü esnafa aynen yansıyor” dedi.

TARIM FUARINI ZİYARET ETTİ

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, İl Başkanlığında mahalle temsilcilerinin seçimine yönelik düzenlenen toplantıya katıldıktan sonra, bu yıl 7’incisi düzenlenen Tarım Fuarını ziyaret etti.

Fuarda stant açan firma yetkilileri ve fuarı ziyaret eden vatandaşlara sohbet eden Gürer, fuar için farklı köy ve kasabalardan gelen yurttaşların sorunlarını dinledi. Fuara katılan Genç Girişimci arıcılık yapan kadın azimli olunca bir başarı yakalanıyor ancak sürdürülebilirliği için mücadele gerekiyor” dedi.

NİĞDE VE BOR ESNAFININ SORUNLARINI DİNLEDİ

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde merkez ve Bor ilçesinde esnaf ziyaretleri de gerçekleştirdi, esnafın yaşadığı genel sorunları birinci ağızdan dinledi. Bir yorgancı ile görüşen CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Bor ilçesinde 30 yakın el emeği, göz nuru el sanatı vardı. İşi yapanlar bıraktı. Üretim şekli değişimi el sanatları geriletti. Yorgancılıkta sıra olunarak iş yaptırılırdı “ dedi.

Esnaf, 6 yorgancı kaldığını ancak işlerinde ciddi düşme olduğunu belirtip, “Millette para yok, zorunlu olmadıkça yorgancının yolu unutuldu. İşin var mı, var diyoruz. Geçim sıkıntısı çok arttı” diye konuştu. Bor’da kasaplar çarşısı ve site esnafını da ziyaret eden Gürer, kapanan işyeri sayınının giderek arttığını ifade etti. “Şans oyunlarının dahi işlerinde düşme olduğunu bayiler anlattı” diyen Gürer, “Esnafı, çiftçisi, emeklisi, işsizi, genci aynı dönem içinde bu kadar sorunlu bir süreç yaşamamıştı. Plansız, öngörüsüz işler ile sorunları katladı.” diye konuştu

Yorumlar (0)