Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'ndan KYK borçları açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, KYK borçları ile ilgili olarak, "KYK borçları konusunda gençleri mağdur etmeyeceğiz. İlk kabine sonrası Sayın Cumhurbaşkanımız etraflıca konuyu gençlerimizle paylaşacak" açıklaması yaptı.

Ekonomi 13.07.2022, 13:08
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'ndan KYK borçları açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, son dönemde yine gündeme gelen ve imza kampanyaları başlatılan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) öğrenim kredisi borçları konusuyla ilgili olarak "KYK borçları konusunda gençleri mağdur etmeyeceğiz. İlk kabine sonrası Sayın Cumhurbaşkanımız etraflıca konuyu gençlerimizle paylaşacak" açıklamasını yaptı. 

KYK öğrenim kredisi borçları konusu, son günlerde bazı gençlerin KYK borçlarına eklenen faize karşı yürüttükleri sosyal medya kampanyasıyla bir kez daha gündeme gelirken, iktidardan ilk açıklama da Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan geldi. 

Kasapoğlu şunları söyledi: "Eski adı TEFE yeni adı Yurt İçi Tüketici Fiyat endeksi. Bir faiz uygulaması değil, ana muhalefet partisi liderinin ifadesiyle bir faiz uygulaması değil. Kanunda var olan bir enflasyon oranıyla bağlantılı bir süreç. Ve tabii gençlerimizi biz hiçbir zaman mağdur etmedik ve az önce de bahsettim. Bizim hizmet anlayışımızda her bir vatandaşımız olduğu gibi gençlerimiz de hiçbir mağduriyete feda edilemeyecek kadar önemli. Bakanlık olarak detaylıca çalıştık ve hiçbir zaman hiçbir gencimizi bu süreçlere mağdur etmediğimiz gibi, bundan sonra da en güzey şekilde gençlerimizin mutlu olmasına yönelik adımlarımızı atacağız. İlk kabine toplantısı sonrasında sayın cumhurbaşkanımız etraflıca bu konuyu gençlerimizle paylaşacak." 

Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu