Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar tutuklandı

"Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir. Bizim toplum ekmek ile doyduğu için başında 20 senedir böyle yöneticiler duruyor" diyen Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar tutuklandı. Kolivar sözlerinden dolayı gözaltına alınmıştı.

Ekonomi 09.11.2022, 14:47
Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar tutuklandı

Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir” sözlerinin ardından, "Türk milletini, devleti, devletin kurum ve organlarını aşağılamak" suçundan dün gözaltına alınan Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, adliyeye sevk edilmesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Önceki gün  HaberTürk TV’de konuk olduğu bir programda  "Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir. Bizim toplum ekmek ile doyduğu için başında 20 senedir böyle yöneticiler duruyor" diyen Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, bu sözleri nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararıyla, Türk Ceza Kanunu'nun 301/1 maddesi uyarınca "Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ve Devletin yargı organlarını alenen aşağılamak" suçundan resen soruşturma başlatılmıştı. Kolivar, soruşturma kapsamında Başsavcılığın talimatı üzerine dün gözaltına alındı.

 İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğündeki ifade işlemeleri tamamlanan Kolivar, bu sabah adliyeye sevk edildi. Kolivar, sorgusunun ardından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi. Kolivar, çıkarıldığı mahkemece  "Türk milletini, devleti, devletin kurum ve organlarını aşağılamak" suçundan tutuklandı.

Yorumlar (0)