Çalışma Bakanı Bilgin'den EYT'lilere söz: 'Sorunu çözeceğiz'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den, EYT'lileri beklentiye sokan açıklama geldi: "Önümüzdeki dönem içerisinde sözleşmeli personel ve EYT sorununu çözüyoruz."

Ekonomi 08.09.2022, 13:52
Çalışma Bakanı Bilgin'den EYT'lilere söz: 'Sorunu çözeceğiz'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Asgari ücreti önceki yıla göre yüzde 80 arttırdık. Önümüzdeki dönem içerisinde sözleşmeli personel ve EYT sorununu çözüyoruz" dedi.

AKP Antalya İl Başkanlığı tarafından Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde, "Türkiye için güven ve istikrar" sloganı ile düzenlenen yeni üyelere rozet takma töreninde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret, EYT sorunu gibi konulara değindi.

Bakan Bilgin, “Enflasyon sorunu var. Enflasyonun en önemli ayağının yurt dışından ithal ettiğimiz petrol, doğalgaz olduğunu biliyorsunuz. Bunlar Türkiye’ye yaklaşık 50 milyar dolar ilave bir yük getirmiştir. Bizim bu ürünlere yıllık harcadığımız 45 milyar dolar civarındadır. Bu yıl itibarıyla 107 milyar dolar olacağını tahmin ediyoruz. 50 milyar dolar daha fazla harcama yapacağız. Enflasyonun kaynağı nedir diye soranlar buraya baksın. Türkiye bunu büyüyerek aşacak. Ürettiğimiz ürünleri dışarı daha fazla satacağız. Bunu aşacak güçteyiz. Başka bir yol yok. Dolar burada basılmadığına göre biz doları ekonomik olarak üreteceğiz. Turizm ile üreteceğiz, Antalya bu işi üstlenmiş götürüyor” dedi.

Bakan Bilgin, “Sorunların çözümü için tedbirler alıyoruz. Asgari ücreti önceki yıla göre yüzde 80 arttırdık. Önümüzdeki dönem içerisinde sözleşmeli personel ve EYT sorununu çözüyoruz. Dosya dosya açarak çözeceğiz. Türkiye’nin emekçileri endişe etmesin. Türk devleti sosyal bir devlettir. Büyük Türkiye yolunda daha emin adımlar ile yürüyeceğiz” sözleriyle de EYT'lilerin sorunlarını çözecekleri iddiasında bulundu.

Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu