Mobbing iddiası bitmiyor

Daha önce de mobbing iddiaları ile gündeme gelen Beştepe İmam Hatip Ortakokulu'nda başı açık öğretmenlere dönük mobbing iddiaları bitmek bilmiyor. Gazete Grafiti daha önce de konuyu gündeme getirmişti.

Eğitim 16.11.2022, 13:57
Mobbing iddiası bitmiyor

Daha önce öğretmenlere yapılan mobinng iddiaları ile gündeme gelen ve konu hakkında Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünce soruşturma açılan Beştepe Şehitler İmam Hatip Ortaokulunda, başı açık öğretmenlerle ilgili mobbing iddiaları artarak devam ediyor.

3 ÖĞRETMEN TAYİNİN İSTEDİ

Başı açık öğretmenlere uygulanan mobbing nedeni ile daha önce bu okulda görev yapan üç öğretmen okuldan tayinlerini isteyerek başka okullara geçtiler.

YÖNTEM HEP AYNI

İddialara göre başı açık öğretmenlere uygulanan mobbing, velilere CİMER'e şikayet ile başlıyor. CİMER'e yapılan şikayet sonrasında söz konusu öğretmenlerle ilgili soruşturma açılıyor. CİMER'e yapılan şikayetler arasında 'öğrencilere kötü muamele', 'performans düşüklüğü' gibi gerekçeler öne sürülüyor. Şikayetler sonrasında açılan soruşturmalarla da öğretmenler itibarsızlaştırılıyorlar.

"İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NE BAŞVURSUNLAR"

Ankara İl Milli Eğitim Müdürülüğü'ne yakın kaynaklar, bu tür iddiaların bulunduğunu, ancak öğretmenlerin İl Milli Eğitim Müdürülüğü'ne bir başvuruda bulunmadıklarını belirtiyorlar. Aynı kaynaklar, öğretmenlerin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvurmaları haline gerekli soruşturmaların açılacağını ve mobbinge müsade edilmeyeceğini vurguluyorlar.  

Yorumlar (1)
Fadime A. 3 hafta önce
Bu okulun öğretmenleri bu kadar aciz değil ! Eğer okulda böyle bir olay yaşansa okula müfettiş gelir olay mahkemeye gider . Neden hiç bir dilekçe şikayet yok ! Bir imam hatip okulunu yıpratmak için özelllikle sizin bilinçli olarak yaptığınız bir haber çünkü !!! İmam hatip olduğu için ! Sizin düşüncelerine ters geldiği için ! Size bu okulu ve öğretmeni hedef gösteren eski bir sosyal bilgiler öğretmeninin okulda ki engelli öğrenciyi darp ederek okuldan kaçtığı için olabilir mi her şey !!!!