İmam hatip okulunda başı açık öğretmenlere baskı

Ankara’da bulunan Beştepe Şehitler İmam Hatip Ortaokulu’nda, başı açık kadın öğretmenlere baskı uygulanıyor.

Eğitim 17.06.2022, 12:09
İmam hatip okulunda başı açık öğretmenlere baskı

Ankara’da bulunan Beştepe Şehitler İmam Hatip Ortaokulu’nda, başı açık kadın öğretmenlere baskı uygulanıyor.

Graffiti Haber'in haberine göre; Beştepe Şehitler İmam Hatip Ortaokulu’nda görev yapan kadın öğretmenlere dönük baskılar yapılıyor. Öğretmenlerin başı açık olmaları nedeni ile, “açık saçık giyindikleri, hareketlerinin bir kadın öğretmene yakışmadığı iddiaları ile CİMER’e başvuruda bulunuldu. CİMER’e yapılan başvuru sonucunda, okula gelen müfettişler, öğretmenler hakkında “hayasızca ve iffetsizce hareket etmek” suçlaması ile soruşturma başlattılar. Bu gerekçe ile yapılan soruşturmalarda, öğretmenlerin memuriyetten uzaklaştırılmasına kadar varabilecek süreçler yaşanabiliyor.

Kadın öğretmenler hakkında yapılan şikayetleri okul müdiresi Fatma Nişancı’nın örgütlediğini iddia eden kaynaklar, konunun, bir velinin öğretmeni arayarak, “öğretmenim, müdire hanım bizden sizleri CİMER’e şikayet etmemizi istedi. Vicdanım rahat etmedi, size haber vermek istedim” demesi üzerinde açığa çıktığını belirtiyorlar.

Yine aynı kaynaklar, okul müdiresi Fatma Nişancı’nın “başı açık öğretmenler İmam Hatiplerde çalışmamalı” dediğini de belirtiyorlar.

Yorumlar (2)
Herşeyi bilen 2 ay önce
Bahsettiğiniz öğretmen engelli öğrencisini tartaklamis çocuğu sürekli olarak aşağılanmış bu sebeple sınıftaki diğer öğrenci ve veliler tarafından şikayet edilmiştir bu durumu kapatmak içinde başı açık öğretmen kozunu kullanıyor
Herşeyi bilen 2 ay önce
Başı açık öğretmen engelli hem zihinsel hem fiziksel engelli öğrencisini tartaklamis çocuğu sürekli aşağılayıcı cümleler kurmuş diğer öğrenci ve veliler tarafından şikayet edilmiş ve şuan soruşturma geçiriyor ve budurumu kapatmak içinde insanları manipüle ediyor olayın aslı bu
28
az bulutlu