HDP Eş Başkanlarından, cezaevi ziyareti

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, cezaevindeki kadın siyasetçiler Figen Yüksekdağ ile Aysel Tuğluk'u ziyaret etti. Ziyaret sonrası yapılan açıklamada, Yüksekdağ ve Tuğluk'un morallerinin yüksek olduğu ifade edildi.

Demokrasi 23.06.2022, 16:05
HDP Eş Başkanlarından, cezaevi ziyareti

HDP eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, cezaevindeki önceki Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ ile, "cezaevinde kalamaz" raporuna rağmen cezaevinde tutulan Aysel Tuğluk'u ziyaret etti. Ziyarete ilişkin HDP Genel Merkezi'nden yapılan açıklama şöyle: 

"Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Mithat Sancar, önceki dönem Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ, hasta siyasi tutsak Aysel Tuğluk ve kayyım gaspıyla görevinden uzaklaştırılan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanımız Gültan Kışanak’ı rehin tutuldukları Kandıra Cezaevinde ziyaret etti. 

Buldan ve Sancar'ın, Yüksekdağ, Kışanak ve Tuğluk ile ayrı ayrı yaptığı görüşme yaklaşık 3 saat sürdü. Aysel Tuğluk’un sağlık durumu hakkında da bilgi alan Eş Genel Başkanlarımız tutsak kadın siyasetçileri moralli ve güçlü gördüklerini aktardı. Yüksekdağ, Kışanak ve Tuğluk Eş Genel Başkanlarımız aracılığıyla herkese sevgi ve selamlarını iletti."

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu