Adalet Nöbeti’ne toplumun her kesimden destek büyüyor

Demokrasi 12.05.2022, 21:17
Adalet Nöbeti’ne toplumun her kesimden destek büyüyor

TMMOB ve bağlı odalarının Gezi Davası’ndaki hukuk skandalına karşı başlattığı Adalet Nöbeti’ne destek ziyaretleri artarak sürüyor. Ziyaretlerde dayanışma büyürken, “bir susturma operasyonu” olarak ifade edilen Gezi Davası kararına tepkiler de artıyor.

TMMOB ve bağlı odalarının Mimarlar Odası önünde başlattığı Adalet Nöbeti’nde 16. gün TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası nöbeti devraldı. Nöbete milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, demokratik kitle örgütü ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri, aydınlar, şairler ve çok sayıda vatandaş destek verdi.

ODTÜ Mezunlar Derneği, Sol Parti, Eğitim Sen 5 No’lu Şube, Kızılırmak Yerel Dernekler Federasyonu, Öğretmenler Sendikası, DİSK Dev Turizm İş ve HDP milletvekilleri destek ziyareti yaptı.

ODTÜ Mezunlar Derneği Başkanı Seyhan Çamlı Güney başkanlığındaki heyet, Sol Parti heyeti, HDP milletvekilleri Filiz Kerestecioğlu, Murat Çepni ile Ankara il yöneticileri, ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Engin Karaesmen, Eğitim Sen 5 No’lu Şube’den Erkan Müniroğlu, Kızılırmak Yerel Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Murat Akyüz başkanlığındaki heyet, Öğretmenler Sendikası, DİSK Dev turizm İş, Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Tarım ve Orman Çalışanları Sendikası Ankara Şube yöneticileri, Türkiye Sosyalist İşçi Partisi, Eğitim Sen 5 No’lu Şube yöneticileri, 10 Ekim Gar Katliamı yaralısı Mustafa Özdağ, Şair ve Fotoğrafçı Mehmet Özer destek oldu.

Ziyaretçileri, o gün nöbeti sürdüren TMMOB meslek odaları temsilcileri karşıladı. Adalet Nöbeti’ne destek verenleri ve katılımcıları Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve şube yöneticileri de karşıladı. Şair ve Fotoğrafçı Mehmet Özer şiirleriyle yaşanan hukuksuzluğu protesto etti.

Gezi davasında tutuklu Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman ve Can Atalay’a dayanışma mesajlarının yer aldığı Gezi defterine de dayanışma mesajları yazıldı.

Yorumlar (0)
24
açık