Yağış ve fırtına Ankara'yı esir aldı: Çankaya, Yenimahalle, Etimesgut ve Sincan'da dolu ve yağış

Ankara'da yoğun yağış başladı. Çankaya, Etimesgut, Yenimahalle, Sincan ilçelerinde dolu ve sağanak yağış başladı.

Çevre 11.06.2022, 15:13 11.06.2022, 16:56
Yağış ve fırtına Ankara'yı esir aldı: Çankaya, Yenimahalle, Etimesgut ve Sincan'da dolu ve yağış

Ankara'da yoğun yağış başladı. Çankaya, Etimesgut, Yenimahalle, Sincan ilçelerinde dolu ve sağanak yağış başladı. Medyaport ekibinden gelen fotoğrafa göre, bir ağaç yağıştan kaynaklı etkilerden dolayı kırıldı ve ikiye bölündü. İşte o fotoğraf:

Kızılay'dan video:

Video:

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN UYARI

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan uyarıda "Bugün Ankara'da başlayan ve merkeze yönelen gök gürültülü sağanak yağışların akşam saatlerine kadar devam etmesi beklenmektedir. Büyükşehir Belediyemiz tüm birimlerinden 1277 araç 3138 personeliyle teyakkuz halinde olup, vatandaşlarımızın da yağışın olası olumsuzluklarına karşı dikkatli ve tedbirli olmasını rica ederiz." denildi.

 İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı: "Şu ana kadar metrekareye 20 kilogram yağış düştü. Saat 16.00 itibarıyla ağaç devrilmesi, çatı uçması, toprak kayması, su baskını, mazgal tıkanması gibi 112 üzerinden itfaiyeye 1378, AFAD'a 159 ihbar ulaştı. Mahsur kalan 3 çocuk kurtarıldı. Bir sele kapılma ihbarı bulunmakta olup AFAD ve JAK ekipleri yönlendirildi." tweetini attı. 

Kentte yağmur ile birlikte rüzgar da etkili oldu. Bazı bölgelerde binaların çatıları uçtu, ağaçlar devrildi. Altındağ ilçesinde binanın camları şiddetli rüzgarda kırıldı, cami minaresindeki hilal de uçtu.

Yorumlar (0)
18
kapalı