'ODTÜ Rant Yolu Projesi'ne tepkiler büyüyor

ODTÜ bileşenleri ve Ankaralılar, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde görüşülecek olan ve kamuoyunda "ODTÜ Rant Yolu Projesi" olarak adlandırılan "Bilkent-İncek Bulvarı Çevre Yolu Bağlantısı"na karşı tepkilerini yükseltiyor. Projeye karşı yarın ABB önünde eylem gerçekleştirilecek.

Çevre 07.11.2022, 10:36
'ODTÜ Rant Yolu Projesi'ne tepkiler büyüyor

"ODTÜ Rant Yolu Projesi"ne karşı tepkilerini birleştiren ODTÜ bileşenleri ve Ankaralılar, bugün Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısını izleyip, yarın da saat 17.00'de belediye binası önünde protesto açıklaması yapacak. Yapılan çağrıda şunlar ifade edildi:

"ODTÜ Bileşenleri ve Ankaralılar olarak uzun süredir mücadele ettiğimiz ODTÜ Rant Yolu projesinde zamanımız azalıyor. Resmi adı "Bilkent-İncek Bulvarı Çevre Yolu Bağlantısı" olan Rant Yolu projesi kamuoyundan yükselen tüm itirazlara rağmen Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Mansur Yavaş tarafından tamamlanmak isteniyor. Rant Yolunun tamamlanması ise Ankara'nın şehir içinde kalan son ormanını, ODTÜ Ormanını parçalayacak ve yaklaşık bir milyon metrekarelik ormanlık alan koparılacak.

#RantYolunaHayır demek ve projeyi iptal ettirmek için bir kez daha buluşuyoruz! Yapacağımız basın açıklamasının ardından ABB meclis toplantısını izleyecek ve projenin iptaline dair talebimizin gündeme alınmasını takip edeceğiz."

Yorumlar (0)