Datça'da orman yangını

Datça'nın Mesudiye Mahallesi, Kocadağ'da orman yangını çıktı; nedeni bilinmeyen yangın, rüzgarın da etkisiyle artarken, yangına müdahale de sürüyor.

Çevre 13.07.2022, 15:20
Datça'da orman yangını

Datça'nın Mesudiye Mahallesi, Kocadağ’da orman yangını çıktı. Rüzgarın da etkili olduğu ve nedeni bilinmeyen yangına havadan ve karadan müdadahale ediliyor.

İhbar üzerine Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ve itfaiye ekipleri yangın yerine sevk edildi.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki, yangına 7 uçak, 14 helikopter, 75’i arazöz toplam 96 iş makinası, çok sayıda itfaiyeci ve orman işçisiyle karadan müdahale edildiğini açıkladı.

Öte yandan Datça Kaymakamı Mesut Çoban, yangına kısa sürede müdahale edildiğini, ekiplerin özellikle havadan yoğun bir şekilde çalıştığını açıkladı. Kaymakam Çoban, "Yangın yerleşim alanlarını tehdit etmiyor. Ancak bölgede yoğun bir duman oluştu" derken, bölgede rüzgarın da etkili olduğunu söyledi.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Veysel Tiryaki yangına ilişkin sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Datça Mesudiye’de 12:21’de çıkan orman yangınına ilk müdahaleyi 12:35’de yaptık. 7 uçak, 14 helikopter, 75’i arazöz toplam 96 iş makinası, 400 personelimizle yangını söndürmek için var gücümüzle çalışıyoruz.”

Yorumlar (0)
22
açık